Automatyczne Pergole Tarasowe SunRest Roles

Carporty

Nowoczesne carporty z pomieszczeniem gospodarczym

Carport to inaczej wiata samochodowa. Obecnie dostępne są różnego rodzaju rozwiązania konstrukcyjne, które pozwalają dostosować styl, materiały, kolory oraz wykończenia do swoich potrzeb czy też wykończenia domu. Klienci chętnie sięgają po tego typu dodatki, ponieważ są one doskonałym sposobem na zabezpieczenie samochodu przed żywiołami, a z drugiej strony nie wymagają dużo miejsca, specjalnego przygotowania gruntu ani skomplikowanego montażu.

Konstrukcja carportów

Najczęściej wiata carport składa się ze specjalnych słupów i zadaszenia. Konstrukcję można zamontować do elewacji lub też może być to konstrukcja wolnostojąca. Stąd też tak wiele różnorodnych modeli. Niezmiennie jednak warto odpowiedzieć sobie na to, czego się potrzebuje i jakie możliwości daje nam działka. Dużą stabilnością wyróżnia się zadaszenie garażowe mocowane bezpośrednio do ściany nośnej. Ten wariant gwarantuje również lepszą ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Tym samym carport skutecznie zabezpiecza samochód przed deszczem, śniegiem i słońcem. Niezależna wiata garażowa carport bazuje na stabilnych aluminiowych słupach. Ten wariant ma tę zaletę, że po prostu można go umieścić w dowolnym miejscu – w ogrodzie, obok patio, za domem. To opcja, która rewelacyjnie wpisuje się w potrzeby klientów, którzy mają niestandardowe działki lub nie chcą dokładać do konstrukcji budynku kolejnego elementu.

Kluczowym elementem carportów jest oczywiście dach. Z jednej strony pełni on funkcję dekoracyjną, ale kąt nachylenia będzie ułatwiał odpływ wody oraz śniegu, a także sprawi, że liście nie będą gromadzić się na konstrukcji. Klienci chętnie sięgają po dachy jednospadowe, choć też realizowane są różne rozwiązania w tym caporty wykonywane według indywidualnych projektów. Carporty aluminiowe SunRest są zdecydowanie jednymi z najbardziej odpornych na warunki atmosferyczne. W przeciwieństwie też do drewnianych propozycji nie wymagają specjalnej pielęgnacji, a także rewelacyjnie  wpisują się w nowoczesny charakter przestrzeni.

Carporty z pomieszczeniem gospodarczym

Z zasady już na etapie budowy domu wiele osób podejmuje decyzje o tym, w jaki sposób będzie „garażowany” samochód lub też samochody. Jeśli w grę nie wchodzi dodatkowy budynek czy też miejsce w bryle domu, to doskonałym rozwiązaniem stają się carporty z pomieszczeniem gospodarczym. To opcja zdecydowanie tańsza i bardzo funkcjonalna. Wiata garażowa carport jest świetną alternatywą dla niezależnego budynku lub też może być dodatkowym łatwo dostępnym miejscem postojowym. Praktyka bowiem pokazuje, że kupujemy coraz więcej aut, a jeśli często mamy gości, to warto o ich wygodzie również pomyśleć.

Sam carport może być konstrukcją otwartą lub też zabudowaną ścianami ażurowymi czy pełnymi w zależności od potrzeb klientów. Poza tym zamontować można pojedynczą wiatę lub też zadaszenie dwustanowiskowe czy większą przestrzeń, która po prostu jest zestawem wielu modułów. Taka opcja doskonale się sprawdza w przypadku osiedli i budownictwa publicznego. Carport oczywiście z założenia jest miejscem dla samochodu. Carport może również obejmować pomieszczenie gospodarcze, zamkniętą altankę i przestrzeń do przechowywania różnych akcesoriów, narzędzi i rzeczy, które chce się chronić przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Coraz częściej dach wiaty wykorzystywany jest również do montażu paneli fotowoltaicznych.

Producent Carportów

Kupując carporty u doświadczonego producenta można być nie tylko pewnym, że konstrukcja będzie stabilna, zostaną wykorzystane najlepsze materiały, a całość profesjonalnie zamontowana, ale również otrzymujemy gwarancję oraz usługi potwierdzone licznymi certyfikatami. Indywidualne podejście do każdego klienta to gwarancja, że wiata będzie się doskonale wpisywać w potrzeby, stylistykę otoczenia oraz wymagania architektoniczne.